Wikipedie

Z Hulanopedia

Přejít na: navigace, hledání

Na české Wikipedii existovalo od října 2006 do září 2009 heslo o Radku Hulánovi. Po třetím hlasování bylo smazáno.

Obsah

Obsah hesla

Radek často měnil a mazal obsah hesla podle toho, jak se mu to hodilo (respektive jaký obraz chtěl o sobě vytvořit).

Hlasování o smazání

Hlasování o smazání hesla proběhlo celkem třikrát:

  • listopad 2006
  • leden 2008
  • září 2009

v prvních dvou případech byl výsledek ponechat, ve třetím případě smazat.

Wikipedista:Radek Hulán

Dále byla také smazána osobní stránka Radka Hulána z důvodu porušování pravidel - její podobu před smazáním si můžete prohlédnout níže.

Pokusy o obnovu hesla

Po smazání proběhly 25. a 27. září tři pokusy o obnovu hesla neznámým přispěvatelem, načež bylo správci Wikipedie zamčeno. [1]

Reakce

Twitter

Radek reagoval na smazání twittem (později smazán)

„Článek "Radek Hulán" na Wikipedii prý závistníčky smazán. To je dobře :) Moje osobní stránka samozřejmě zůstává: http://bit.ly/gPOv1

Sova v síti

Na weblogu Sova v síti vyšel 1. 10. článek s názvem Tak nám smazali Hulána, paní Müllerová [2]

V diskuzi pod článkem Radek napsal tři komentáře

První [3]

Ono to jsou takové projevy české závisti a malosti minorit, plus běžná indiferentnost normální většiny.

Když člověka znají stovky tisíc lidí, vždy se (statisticky) najde pár desítek “angažovaných debilů”, kteří si potřebují prosadit nějaký svůj komplex či osobní mindrák :) A to je Wiki. Ony stovky tisíc normálních lidí nic neřeší, nezajímá je nějaká Wiki, a mají vlastní život, svoje radosti a starosti, ale ona desítka angažovaných debilů nikoliv. Pro tyto primitivy jejich vlastní jednoduchý svět třeba stojí a padá s nějakou celebritou, a to jsou ty směšné desítky “hlasujících” (ať už pozitivně či negativně; primitivové nejednají konzistentně). Takový primitiv si třeba koupí Apple, Radek Hulán je pro něj celebrita, a protože Radek Hulán Apple nemá rád, tak se z toho primitiv může “posrat”. A proto se stane angažovaný :-) Většina lidí to samozřejmě neřeší, názor Radka Hulána na Apple je jim zdravě lhostejný, primitiv jej ale považuje za Boha.

A jednou z reakcí, jak se vypořádat s “Bohem”, je aktivně se o něj zajímat (protože je významný) i tím, že hlasuje, že “není významný”, protože si tím primitiv zvýší na chvíli sebevědomí :-)

Jakékoliv “sociální” projekty nakonec nevyjadřují názor většiny, ale oné debilní (z nějakého důvodu) “angažované” a zamindrákované minority o pár desítkách lidí, která se místo ve vlastních životech realizuje v těch cizích.

A proto nakonec nebere nikdo s mozkem sociální projekt jako je Wiki vážně (a třeba Google Knol s jasným autorstvím už ano). Wiki je principem komunismus, a ten prostě nefunguje.

Z průměru názoru 10 angažovaných debilů s komplexem ještě nikdy nic báječného nevzniklo, z názoru jednoho génia ovšem ano :)

Druhý [4]

Jinak ta malost a závist české Wiki je hezky vidět i na příkladu “smazání Davida Grudla”. Dokud nenapsal Nette a nestal se opravdu známým, nebyla kolem něj desítka “angažovaných debilů”, a tudíž na Wiki v poklidu existoval :) Až jeho skutečná známost vedla (paradoxně?) k návrhu na výmaz.

Závist k lidem, co něco znamenají, je v Česku prostě silný hnací motor.

Nicméně není to s naší společností tak zlé, protože se stále jedná o jednotky %, většina lidí je zdravě indiferentních k podobným pitominám jako kdo je či není na Wiki…

Na podobné “angažované idioty” člověk v reálném životě nemá šanci narazit, a to je fajn.

Třetí [5]

ale ono to celé je 100% k věci :-) To, že mě znají stovky tisíc lidí na českém internetu je prostě fakt. To, že statisticky část z těchto lidí je nutně postižena lehčí či těžší mozkovou disfunkcí, to vyplývá ze statistiky a teorie velkých čísel.

Také se dá usuzovat, že většina z těch pár desítek lidí, kteří budou v tomto případě hlasovat, bude mít pro to nějaký výrazný osobní důvod. A jeden z nejvýraznějších osobních důvodů je závist či nenávist.

Normálnímu člověku s průměrných či vyšším IQ je něco podobného zdravě lhostejné.

A z toho přímo vyplývá kvalita hlasování (a tedy i celé Wiki).

Dokumentace

Odkazy