Pilsfree

Z Hulanopedia

Přejít na: navigace, hledání

Kauza Pilsfree vznikla v roce 2008 mezi českým internetovým sdružením CZFreenet Pilsfree v Plzni a jeho členem Radkem Hulánem.

Vývoj kauzy

Radek Hulán se stal členem Pilsfree krátce po svém přestěhování do Plzně, kde pronajímá garsonku na sídlišti Bolevec. V roce 2008 unikly informace, že Hulán na surfování po internetu používá subdoménu rado.pilsfree.cz s IPv4 adresou 81.201.58.xxx. Zdroj informace nebyl identifikován, ani údaje nikdy nebyly oficiálně potvrzeny.

V reakcii na únik informací došlo k výmazu osobních údajů Radka Hulána v databázi Pilsfree.

Nahrávka člena Pilsfree

The player will show in this paragraph

"Na Radka Hulána byl podán podnět ke kontrolní komisi za to, že jeho osobní údaje zmizely z databáze členů sdružení. To je vlastně seznam členské základny, na základě kterého je člen sdružení opravdu členem. Když ale zmizí osobní údaje z profilu člena Pislfree znamená to, že ta osoba neexistuje.

Byl tedy podán podnět kontrolní komisi, aby buďto tyto údaje zjistila a do informačního systému zpět zavedla, a nebo aby toto členství prohlásila za nulitní, tzn. že žádné není, nevzniklo, protože neexistuje osoba, která by byla člen Pilsfree.

Následně nato ovšem tato osoba údajně, to já bohužel nevim, hrozila kontrolní a revizní komisi Úřadem pro ochranu osobních údajů, přestože si tato osoba ale musí být vědoma, že při přihlášení se do Pilsfree odklikla i hlášku, že souhlasí se zveřejněním svých osobních údajů pro vnitřní potřebu sdružení.

Čili jakoby ten člověk samozřejmě tam zapisuje ty svoje osbní údaje s tím, že ostatní členové ví zhruba kdo je. Ono se stejně zveřejňuje jenom přezdívka a adresa, víc se nezveřejňuje, takže běžnej člen stejně k tomu nemá přístup. Nicméně tento člen, díky tomu že jako Pilsfree vyhrožoval, jako právníkama, tak předpokládám, že pokud s náma povede právní spor, tak už ho povede jako nečlen se sdružením."

Externí zdroje

Plzeňský sběrač tak trošku o Pilsfree z jiné strany