Patrik Vogl

Z Hulanopedia

Přejít na: navigace, hledání


Patrik Vogl

Patrik Vogl, 2009
Narozen18. října 1990 (26 let)
Praha
BydlištěPlzeň
Znám jakoDr.ik; Dr.Ik; KinderHulán; Pavel Smrk; Dr. Bobulik
Povolání"webdesignér", "grafik" a "fotograf"
Platkolik kdo dá
Websitehttp://pvogl.cz
Lidé aktivně píšící na server okoun.cz jsou duševně choré.

Patrik Vogl (Dr.ik aka Dr.Ik, aka KinderHulán,aka Pavel Smrk, aka Dr. Bobulik; * 18. října 1990, Praha) je český blogger, autor Real Life weblogu zaměřeného na teenagery. Žije v Plzni. Sám se považuje za celebritu. Propagátor technik hulanizace oponentů a striktního moderování diskuzí. Odpůrce pubescentů, socek a komunistů. Jeho postoj k Hulánovi kolísá mezi bezmezným obdivem a demonstrativním nezájmem. Internetová komunita opakovaně diskutovala o jejich možném příbuzenském vztahu. Většinové mínění se kloní k názoru, že Hulán je spíše Voglovým mentorem, který jej provádí náročným období dospívání. Konzultují spolu široké spektrum problémů počínaje problematikou webu na pozvánky (Web 3.0) a konče volbou voňavky. Nápadné symetrie mezi Hulánovou a Voglovou literární tvorbou (erotické povídky) dává tušit, že Hulán je poradcem i v prvních teenagerových milostných dobrodružstvích. Voglovy pokusy emulovat internetové chování bloggera Hulána jsou ale obecně považovány za nepříliš zdařilé a v konkurenci textů/vzorců chování generovaných pokročilými nástroji typu Hulanatoru nemohou obstát. Od roku 2009 se navzdory možné dyslexii (problémy s gramatikou, syntaxí a stylistikou) živí jako pomocný copy-writer. Přibližně v téže době se začíná považovat za fotografa. Dále o sobě uvádí, že od roku 2004 (zralý věk 13 let)je spolupracovnikem Microsoftu,IT specialistou, testerem a novinářem. Jeho kvality údajně dokládají stovky referencí.

Obsah

Styl psaní

Ukázka Patrikova stylu psaní, syntaxe a pravopisu v praxi

Patrik je také znám pro svůj nekonvenční styl psaní, plný podivných větných struktur, obskurních slovních spojení, opakující se slovní zásoby a řady pravopisných chyb.

Praktiky

Patrik také blokuje IP adresy svých čtenářů, kteří navštěvují jeho fanklub na okoun.cz. Tato praktika je ale kontraproduktivní, protože tito jsou prakticky jedinými čtenáři jeho blogu. S touto praktikou ale, jak se zdá, skončil.

IT erudice

Od 13 let propagoval Vogl produkty firmy Microsoft (údajně z pozice spolupracujícího IT specialisty), než v roce 2009 přesedlal na produkty firmy Apple. V komunitě jablíčkářů rychle získal pověst erudovaného IT specialisty. Je autorem technik tzv. functionality hackingu,tj. hledání alternativní postupů řešení banálních úkolů.

Apple například předpokládá, že běžný uživatel bude zálohovat data pomocí Time Machine, kterou aktivuje pouhým kliknutím na tlačítko on. Vogl, pravděpodobně aby předešel chybám při zálohování, tomuto postupu předřadil důkladný test funkčnosti systému.

"Řeším nehezký problém. Chtěl bych si zálohovat data, ale nevím jak na to. Zkoušel jsem editovat registry, stáhl jsem opravné “.exe” soubory, nejprve pro 32bit, posléze na to pro 64bit, také jsem zkoušel nainstalovat ovladače pro můj externí disk, přeinstaloval jsem systém, vyměnil jsem HDD, odinstaloval aplikace, které by mohly dělat neplechu, a nakonec jsem i vypnul firewall, antivir a podobně. Pořád na mě ale vykukuje toto okno, a já absolutně nevím, co s ním."

"Trvalo mi to dlouho, ale už to chápu. Ono je tam skutečně jen tlačítko “zapnout”.

Podnikání

Patrik se také od 3. srpna 2009 vrhl na podnikání v řadě činností (více viz Živnostenský rejstřík), načež se z Patrika během pěti dní stal expert na tuto problematiku. [1][2]

Studium fenoménu

Studiem jeho osoby se zabývá diskuzní klub Kinderhulán - young padawan na Mistra na Okoun.cz.

Odkazy

Externí odkazy