Nepřátelské převzetí

Z Hulanopedia

Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Strategie

Radek Hulán uplatňuje následující strategii: Prvním krokem je pomoc cílové osobě či skupině osob. Na základě svého přínosu si potom Hulán osobuje nárok na (spolu)rozhodování o osudu dotyčného projektu. Tento přístup opakovaně vedl ke konfliktům a radikálnímu odstřižení Hulána od projektu, byť za cenu značných transakčních nákladů. Ve sporu a jeho prezentaci navenek Hulán uplatňuje techniky mlžení a hulanizace. Druhá strana obvykle nezpochybňuje Hulánův přínos, odmítá ovšem jeho neautorizované zásahy do projektu. Hulán si sám diagnostikoval CEO syndrom.

Kauzy

Nucleus

Hulán bez svolení koordinátora projektu přepisoval jádro systému, což vývojáře vedlo k odebrání jeho přístupových práv. Hulán následně zakázal používání jím vyvinutých modulů v rámci systému.

Kotlikáři

Hulán se bezplatně podílel na tvorbě redakčního systému ifolk.cz. Jeho další neautorizované zásahy do podoby webu vedly administrátora k rozvázání spolupráce a návratu k původní podobě stránek.

ŽENA-IN.cz

Pro magazín Žena-in.cz vytvořil Hulán na objednávku novou verzi. Při jejím spuštění však byla jeho práce kritizována a Radek začal provádět cenzuru komentářů a hulanizaci.

Odkazy

Externí odkazy