Hulanizace

Z Hulanopedia

Přejít na: navigace, hledání

Hulanizace je specifický způsob projevu typický pro Radka Hulána, jehož cílem je urazit, zesměšnit, pošpinit a snížit vážnost cílové osoby nebo produktu. Hulanizace na osobním blogu spolu s metodou striktního moderování diskuse představuje efektivní způsob, jak prezentovat Hulánův názor jako jediný správný. Hulanizace v diskuzích na cízích webech pak slouží pravděpodobně ke zviditelnění autora jeho blogu. Psycholingvistická analýza širokého vzorku hulanizací umožnila Hulánovo chování zdařile modelovat v aplikaci Hulanátor.

Hulanizace osoby

Technika používaná proti názorovým oponentům případně i proti dalším lidem, kteří se Hulánovi znelíbí, obvykle proto, že upozorní na jeho neetické chování (Grudl, Nucleus, Indická vyžírka). Mezi nejčastěji používané nadávky patří ovce, pičmulínci, pubescenti, komunisté a socani. Hulán také často operuje s výší svého IQ (údajně 150), případně délkou penisu (údajně 28 cm). Na základě gaussovského rozdělení IQ v populaci pak argumentuje, že má pravdu protože má vyšší IQ než oponent. Výška IQ Radka Hulána nebyla nikdy oficiálně doložena, stejně tak jako délka penisu.

Někdy naopak Hulán zdůrazňuje, že své oponenty ignoruje, protože jim nechce svou pozorností poskytnou značnou publicitu. Například o České pirátské straně napsal : "Chtěl jsem o této bandě levicových extremistů napsat na blogu, ale akorát bych je propagoval…"[1]

Hulanizace produktu

Radek Hulán ve svých textech vychvaluje své oblíbené produkty, produkty konkurenční, případně konkurenci jako takovou, naopak zesměšňuje. Vzhledem k tomu, že ve svých "analýzách" používá data vědomě selektivně (upozornění na nepohodlná data a argumentační chyby řeší mazáním komentářů případně hulanizací osoby) mohou Hulánovy texty vést čtenáře ke špatným rozhodnutím. Proti možným právním důsledkům se Hulán brání vyloučením odpovědnosti ve kterém připouští, že jím podávané informace mohou být zcela smyšlené.

Paradoxy

Hulán sám považuje nadávání za pubescentsky tupé.