Film

Z Hulanopedia

Přejít na: navigace, hledání

O vztahu Mistra k filmovému umění si lze udělat jen nejasnou představu. „Má rád“ film Kung Fu Panda, který je „pandastický,“ a Mistr se „skoro celou dobu smál“ . Tamtéž doporučuje filmy Hancock a Wanted, bohužel se nepodělil proč[1].

Největší prostor ovšem Mistr věnoval proslulému kolektivnímu dílu dvou „naprostých géniů“ Q. Tarantina a R. Rodrigueze Sin City. Toto dílo pokládá za nejlepší film roku 2005, prohlašuje jej za „kultovní“ a řadí jej vedle jiných „podobných bomb“ Natural Born Killers a Pulp Fiction. Nejprve se sice Mistr vyzná: „komiks moc nemusím, na můj vkus je zde příliš mnoho obrázků a příliš málo písmenek“, pak ale film, založený na skoro doobrazném převodu komiksu na filmové plátno (čili “mnoho obrázků, málo písmenek“) jen vychvaluje. Mistrova anotace vás nepochybně naláká k shlédnutí, protože „všichni správní chlapi zde mají zjizvenou tvář, poldové jsou úplatní, ženy krásné […] a s luxusně velkým poprsím.“ No neodolejte. Film je také „v podstatě černobílý, jen občas je do toho přímíchána […] jedovatě žlutá barva.“ Mistr se dále o kladech tohoto díla nerozepisuje, protože „nejlepší bude, pokud se do tohodle [sic!] světa ponoříte sami“.[2]

V tomtéž zápisu lze bohužel mezi řádky číst neobeznámenost Mistra se světem filmu a filmových technologií. Soudí, že „nic podobného totiž dosud nebylo natočeno“[3] , aniž by si uvědomil, že shodná technologie byla ve stejné době použita u filmu Svět zítřka, a sama technika rotoskopie existuje od roku 1915 (i když, pravda, nikoli digitální) a co není digitální, to Mistr neuznává.

Mistr dále zná Monty Python’s Life of Brian, se kterého cituje slavnou píseň Always Look on the Bright Side of Life. Trochu to kazí uvedení zdroje „Song and lyrics from Life Of Brian (Monthy Pythons [sic!])“ [4]. Monty Python má zřejmě v oblibě, protože rozsáhle cituje proslulou scénku Nobody expects the Spanish Inquisition[5]. Také nabízí z YouTube scénku Spam spam spam…, zde již opravil z 50% jméno skupiny na Monthy Python .[6] Z toho lze zřejmě usoudit, že Mistr zná dílo této skupiny skutečně z filmů a seriálu, nikoli například z knih.

O znalosti další filmové tvorby lze jen spekulovat. Pod titulem Techno SpiderPig nabízí Mistr video z YouTube zřejmě s parodickým využitím filmu Simpsonovi ve filmu, odkaz je již ale neaktivní[7]. Mistr se rozhodně nevyhýbá DVD a popisuje anabázi s kupováním S-Video kabelu v sobotní Praze. Tato aktivita byla vynucena „várkou DVD“, odeslanou od kamaráda z Asie, bohužel „nic pro ‚Region 2‘“. Mistr si sice věděl rady připojením počítače k televizoru, ale potřeboval onen S-Video kabel[8]. Bohužel o filmech na oněch DVD si nelze udělat žádnou představu (hongkongské, korejské, japonské pink filmy?). Závěrem lze zřejmě říci, že film není oblastí, ve které by Mistr nějak vynikal, ani se o ní zřejmě nezajímá. Přeci jen „12 hodin práce a 10 hodin sexu“ nedává na jinou činnost mnoho času.


Reference

  1. http://myego.cz/item/kung-fu-panda-je-neuveritelná-zabava/category/mam-rad/group/kavarna [přístup 11. 10. 2011].
  2. http://myego.cz/item/sin-city-nejlepsi-filmovy-pocin-roku/category/mam-rad/group/kavarna [přístup 11. 10. 2011].
  3. Tamtéž.
  4. http://myego.cz/item/zpivam-na-krizi/category/mam-rad/group/kavarna [přístup 11. 10. 2011].
  5. http://myego.cz/item/nobody-expects-the-spanish-inquisition/category/mam-rad/group/kavarna [přístup 11. 10. 2011].
  6. http://myego.cz/item/spam-spam-spam-spam-spam-spam-lovely-spam/category/mam-rad/group/kavarna [přístup 11. 10. 2011].
  7. http://myego.cz/item/techno-spiderpig/category/mam-rad/group/kavarna [přístup 11. 10. 2011].
  8. http://myego.cz/item/knoflikari/category/mam-rad/group/kavarna [přístup 11. 10. 2011].