ŽENA-IN.cz

Z Hulanopedia

Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Nová verze webu

Internetový magazín pro ženy Žena-in.cz spustil dne 6. dubna 2009 svoji novou verzi vytvořenou Radkem Hulánem. Tato změna byla avizována několik dní dopředu. Hlavní funkční změny se týkaly především vzhledu webu a systému diskuzí, do kterých Radek přidal své oblíbené moderátorské nástroje (mazání a úprava příspěvků, banování dle uživatele a IP, karma (sám si ji permanentně nastavil na 10) a podobně). Naopak některé z původních funkcí webu (zobrazení on-line uživatelů, počet nových příspěvků v auditoriu/skok na nejstarší nový, menstruační kalendář, deníček hubnutí) nebyly do nové verze přeneseny. Stejně tak nebyly přeneseny jiné údaje, například stav rozehraných her.

Kritika uživatelek

Po spuštění nové verze se zvedla z řad uživatelek vlna kritiky a odporu. Největší vlna kritiky dopadla na odstranění aplikace Menstruační kalendář a Deníček hubnutí. Zcela oprávněně bylo rovněž kritizováno dočasné zpřístupnění do té doby uzamčených (přístupná vždy pouze konkrétním uživatelům) vláken v diskuzích. Jelikož se diskuze zvrhla na posílání autora do patřičných míst a žádostí čtenářek o návrat k původní verzi magazínu, redakce (zastoupená Pavlem Miškovským) raději celou inkriminovanou diskusi smazala. Zachovalo se ale množství podobných stížností na jiných diskuzích[1][2].

Radkova obrana

V diskuzích na Žena-In použíl Radek svoji oblíbenou taktiku cenzury komentářů. Mimoto použil hulanizaci[3], i když v menší míře než je obvyklé.

Reakce

Lupa.cz

Dne 9. dubna 2009 byla na webu Lupa.cz, který se zabývá českým internetem, v sekci Zprávičky zpráva[4] o této kauze, napsaná Patrickem Zandlem, ve které je stručně shrnuto veškeré dění. Zpráva vyvolala ze strany Radka Hulána nemilou reakci[5]. Autor se v ní brání tím, že vše objednala redakce a hrozí podáním žalobičky na osobu Patricka Zandla.

Myego.cz

Oficiální reakce Radka Hulána k této kauze byla zveřejněna na jeho blogu MyEgo.cz ve čtvrtek 9. dubna 2009 večer[6]. Hulán oponuje, že vše 100% zvládl; ale na konci je stručná zmínka o tom, že některé uživatelky postrádají některé funkce ze starší verze. Dále je možno najít jeho příspěvky do diskuzí na webu Žena-In [7] a komentáře na Lupa.cz[8]. V příspěvcích zopakoval, že on za nic nemůže, to vše objednala redakce.

Pooh.cz

Daniel Dočekal zveřejnil na Pooh.cz zprávičku o možnosti napadení webu za pomoci XSS.

BlbaBlondyna.blogspot.com

Uživatelka staré verze Žena-in byla po konstruktivní kritice umlčena banem od Mistra. Stejně tak se stalo několika dalším uživatelkám. Uživatelka nesouhlasí s formou migrace, navrhuje dočasné zprovoznění obou verzí současně. [9] Po marném boji na zlepšení funkčnosti Žena-in označila BB Mistra na svém blogu titulem "Hitler českého internetu"[10], jelikož "Během pár dní odrovnal komunitní web". [11]

Zajímavosti spojené s kauzou

  • Dne 9. dubna 2009 navštívil Radek po šesti měsících diskuzní klub o jeho osobě na Okoun.cz ze svého boleveckého bytu[12].
  • Po zveřejnění zprávy na Lupa.cz upravil Radek (nebo jiná osoba z jeho PC) tento článek v hulanizačním stylu[13][14][15].
  • Podobná blamáž se už Radkovi v minulosti podařila s webem iFolk.

Viz také

Externí odkazy